globalnin

amazon promo code

pizza hut offer

godaddy coupons

SHËNDETËSI

Ballina SHËNDETËSI

Ylli i “Friends” heq gjithë injeksionet plastike në fytyrë, ja si...

E mbani mend Monica-n e gjashtëshes simpatike të miqve në serialin kult “Friends”? Ajo sot ka hequr të gjithë mbushësit plastikë të fytyrës duke rifituar...

Keni akne në këto zona të trupit…? Ja nga se vuani

Aknet janë një patologji e lëkurës që megjithëse kulmon në adoleshencë, në disa raste mund të bëhen kronikë dhe ta shoqërojnë njeriun përgjatë gjithë...

Këto janë ditët dhe orët kur duhet të bëni seks

Po ju zbulojmë dhjetë momente më të popullarizuara për marrëdhënie intime… Hulumtimi më i ri të cilin e ka bërë zinxhiri popullor britanik i barnatoreve...

Qepa e re, disa nga vlerat ushqyese te saj

Qepa e re është ushqim të cilin duhet ta hani çdo ditë. Shumë njerëzve u pengon shija dhe aroma e qepës, por kjo nuk...

E qeshura është gjimnastikë për trurin

Ndjenja e humorit mund të ndihmojë kundër humbjes së kujtesës tek të moshuarit dhe të qeshurit rrit aftësinë për të kujtuar duke përfshirë aktivitetin...

Mëlçia, këshilla dhe njohuri të përgjithshme

Mëlçia është një organ solid, ngjyrë kafe të errët dhe gjendra më e madhe e trupit. Ka disa funksione, sekretues-rezervues, etj. Forma e mëlçisë Ajo përngjan...

Kumbullat e thara ngadalësojnë arterosklerozën

Një studim i fundit i kryer në kafshë ka zbuluar se konsumimi i kumbullave të thara ngadalëson zhvillimin e arterosklerozës, një sëmundje e ndezjes,...

Keni probleme me gjumin, hani banane Foto

Bananet janë ndër frutat që nuk kushtojnë shumë, por janë shumë të rëndësishme për shëndetin tonë, në sajë të vetive të tyre. Ndër të tjera...

Pesë gjëra që ju kënaqin më shumë se një organ i...

Studime të shumta tregojnë se, kur marrëdhënia ka disa elementë të tjerë dhe natyrisht, kur partneri njeh teknikat e duhura, madhësia bëhet e papërfillshme. Ka...

Të mirat e kafes

Antioksiduesit. Kafeja eshte e mbushur me antioksidues sikur acidi klorogjenik dhe melanoidini. Antioksiduesit ndihmojnë ne pengimin e oksidimit, proces qe shkakton demtimin e qelizave dhe...