globalnin

amazon promo code

pizza hut offer

godaddy coupons

POLITIKË

Ballina POLITIKË

Mustafa godet Driton Selmanajn për kërcënimin se largohet nga LDK

Duket se deklarimi i Driton Selmanajt për mundësinë e largimit nga LDK’ja nëse kjo e fundit hynë në koalicion me PDK, e ka acaruar...

Vjen propozimi i veteranëve të UÇK-së: Maqedonia të quhet Iliro-Maqedonia e...

Me propozim për zgjidhjen e çështjes së emrit të Maqedonisë ka dalë edhe Shoqata e Veteranëve të Luftës të Ushtrisë Çlirimtare Kombëtare, që drejtohet...

PDK: Pavarësisht sa deputetë do t’i kemi, e rëndësishme është fitorja...

Për dallim nga legjislatura e kaluar, kësaj radhe Partia Demokratike e Kosovës do të ketë më pak përfaqësues në Kuvendin e Kosovës. Ndonëse Komisioni Qendror...

A do të bëjë AKR-ja koalicion me PAN-in? Ja si përgjigjet...

Partia e Behgjet Pacollit ende s’ka vendosur nëse do të qëndrojnë në koalicion me LDK apo do të bëjë koalicion paszgjedhor me PAN’in ose...

Ja diferenca e votave në mes të Kadri Veselit dhe Ramush...

Rreth 16 mijë vota është dallimi në vota në mes të Kadri Veselit dhe Ramush Haradinajt, kur janë numëruar 73 për qind e votave. Kryetari...

Gani Geci ironizon rëndë me partitë politike: A po vrapon tash...

Ish-deputeti i LDK’së, Gani Geci, përmes një postimi në rrjetin social Facebook ka ironizuar rëndë me partitë e bllokut PAN por edhe me Vetëvendosjen. Sipas...

Ja kushti i LDK-së për koalicion me Vetëvendosjen

Kandidatja për deputete nga Lidhja Demokratike e Kosovës Besa Gaxherri, ka përjashtuar çdo mundësi të formimit të koalicionit mes kësaj partie dhe PDK-së. Duke folur në...

Këta janë kandidatët e LDK’së që nuk arritën të rizgjidhen deputetë

Lidhja Demokratike e Kosovës, në zgjedhjet e parakohshme parlamentare, më 11 qershor, ka arritur t’i sigurojë 24 ulëse në Kuvend. LDK në këto zgjedhje ka...

Këta janë kandidatët e PDK-së që nuk arritën të rizgjedhen deputet

Hyrja në koalicion e PDK-së me AAK-në dhe Nismën, ka bërë që disa emra të njohur të mbeten jashtë listës së partisë që drejtohet...

Del në ankand “Audi Q7” i Isa Mustafës

Komuna e Prishtinës do ta nxjerrë të shtunën në ankand veturën “Audi Q7”, e cila ka qenë në shfrytëzim nga ish-kryetari i Komunës së...